KRPA-14DG-12
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Producto No:
KRPA-14DG-12
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 12V
En stock : 197
Guía del usuario
Operating Temperature -45°C ~ 70°C
Switching Voltage 240VAC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In, 11 Pin (Octal)
Coil Current 100 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 120 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form 3PDT (3 Form C)
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC