KRPA-14DY-48
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Producto No:
KRPA-14DY-48
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 5A 48V
Guía del usuario
Operating Temperature -45°C ~ 70°C
Switching Voltage 240VAC - Max
Contact Rating (Current) 5 A
Termination Style Plug In, 11 Pin (Octal)
Coil Current 26.7 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 1.8 kOhms
Product Status Last Time Buy
Must Release Voltage -
Contact Form 3PDT (3 Form C)
Contact Material Silver (Ag)
Coil Voltage 48VDC
Must Operate Voltage 36 VDC