KS-2R8334-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
KS-2R8334-R
Descripción:
CAP 330MF -20% +80% 2.8V SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Termination SMD (SMT) Tabs
Voltage - Rated 2.8 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.268" Dia (6.80mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100Ohm @ 1kHz
Series KS
Package / Case Coin, Thin Terminals - Same Sides
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 330 mF