KS1100OA1AF060
E-Switch
Producto No:
KS1100OA1AF060
Fabricante:
E-Switch
Descripción:
SWITCH PUSH SPST-NO 0.01A 12V
En stock : 455
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Ingress Protection -
Actuator Marking No Marking
Termination Style PC Pin
Actuator Type Plunger for Cap
Panel Cutout Dimensions -
Current Rating (Amps) 10mA (DC)
Circuit SPST-NO
Mounting Type Through Hole
Mechanical Life 50,000,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series KS1100
Voltage Rating - DC 12 V