KSC5019MTA
onsemi
Producto No:
KSC5019MTA
Fabricante:
onsemi
Paquete:
TO-92-3
Descripción:
TRANS NPN 10V 2A TO92-3
En stock : 1446
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Frequency - Transition 150MHz
Current - Collector (Ic) (Max) 2 A
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 500mV @ 50mA, 2A
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 10 V
Supplier Device Package TO-92-3
Series -
Transistor Type NPN
Package / Case TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Power - Max 750 mW
Mfr onsemi
Current - Collector Cutoff (Max) 100nA (ICBO)
Package Cut Tape (CT)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 140 @ 500mA, 1V