Hogar / Oscillators / KT2016A20000ACW18TAG
minImg
KT2016A20000ACW18TAG
KYOCERA AVX
Producto No:
KT2016A20000ACW18TAG
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
XTAL OSC TCXO 20.0000MHZ SNWV
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±500ppb
Current - Supply (Max) 2mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series KT2016
Function Enable/Disable
Type TCXO
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Output Clipped Sine Wave
Mfr KYOCERA AVX
Base Resonator Crystal
Frequency 20 MHz