Hogar / Ceramic Capacitors / KTD250B336M55A0T00
minImg
KTD250B336M55A0T00
Chemi-Con
Producto No:
KTD250B336M55A0T00
Descripción:
CAP CER 33UF 25V X7R RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" L x 0.177" W (7.50mm x 4.50mm)
Mfr Chemi-Con
Capacitance 33 µF