Hogar / Ceramic Capacitors / KTD251B105M55A0T00
minImg
KTD251B105M55A0T00
Chemi-Con
Producto No:
KTD251B105M55A0T00
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP CER 1UF 250V X7R RADIAL
En stock : 562
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" L x 0.177" W (7.50mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series NTD
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1 µF