Hogar / Ceramic Capacitors / KTD500B225M32A0T00
minImg
KTD500B225M32A0T00
Chemi-Con
Producto No:
KTD500B225M32A0T00
Descripción:
CAP CER 2.2UF 50V X7R RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Mfr Chemi-Con
Capacitance 2.2 µF