Hogar / Ceramic Capacitors / KTD500B226M76A0T00
minImg
KTD500B226M76A0T00
Chemi-Con
Producto No:
KTD500B226M76A0T00
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP CER 22UF 50V X7R RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series NTD
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Chemi-Con
Capacitance 22 µF