Hogar / Ceramic Capacitors / KTF250B106M43N0T00
minImg
KTF250B106M43N0T00
Chemi-Con
Producto No:
KTF250B106M43N0T00
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP CER 10UF 25V X7R 1812
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series NTF
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Mfr Chemi-Con
Capacitance 10 µF