Hogar / Ceramic Capacitors / KTJ250B336M55AFT00
minImg
KTJ250B336M55AFT00
Chemi-Con
Producto No:
KTJ250B336M55AFT00
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP CER 33UF 25V X7R SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.236" L x 0.209" W (6.00mm x 5.30mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series KTJ, NTJ
Package / Case SMD, J-Lead
Thickness (Max) 0.150" (3.80mm)
Mfr Chemi-Con
Capacitance 33 µF