Hogar / Ceramic Capacitors / KTJ251B105M55AFT00
minImg
KTJ251B105M55AFT00
Chemi-Con
Producto No:
KTJ251B105M55AFT00
Descripción:
CAP CER 1UF 250V X7R SMD
En stock : 320
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.236" L x 0.209" W (6.00mm x 5.30mm)
Package / Case SMD, J-Lead
Thickness (Max) 0.150" (3.80mm)
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1 µF