Hogar / Ceramic Capacitors / KTJ251B225M76AFT00
minImg
KTJ251B225M76AFT00
Chemi-Con
Producto No:
KTJ251B225M76AFT00
Descripción:
CAP CER 2.2UF 250V X7R SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.307" L x 0.260" W (7.80mm x 6.60mm)
Package / Case SMD, J-Lead
Thickness (Max) 0.217" (5.50mm)
Mfr Chemi-Con
Capacitance 2.2 µF