Hogar / Ceramic Capacitors / KTJ500B226M76AFT00
minImg
KTJ500B226M76AFT00
Chemi-Con
Producto No:
KTJ500B226M76AFT00
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP CER 22UF 50V X7R SMD
En stock : 1624
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.307" L x 0.260" W (7.80mm x 6.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series KTJ, NTJ
Package / Case SMD, J-Lead
Thickness (Max) 0.217" (5.50mm)
Mfr Chemi-Con
Capacitance 22 µF