KTPS200-12160-VI
Kaga Electronics USA
Producto No:
KTPS200-12160-VI
Descripción:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 200W
En stock : 81
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization -
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector Power DIN, 4 Pin
Approval Agency IEC
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 7.20" L x 3.19" W x 1.67" H (183.0mm x 81.0mm x 42.3mm)
Product Status Active
Weight 1.9 lbs (861.8 g)
Current - Output (Max) 16A
Series KTPS200 (200W)
Power (Watts) 200 W
No Load Power Consumption -
Region Utilized International
Cord Length 47.2" (1.20m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 12V
Standard Number 60950-1
Mfr Kaga Electronics USA
Package Box
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC