KTPS200-13514-VI
Kaga Electronics USA
Producto No:
KTPS200-13514-VI
Descripción:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 13.5V 189W
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization -
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector Power DIN, 4 Pin
Approval Agency CB, CE, cUL, GS, PSE, UL
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 7.20" L x 3.19" W x 1.67" H (183.0mm x 81.0mm x 42.3mm)
Product Status Active
Weight 1.9 lbs (861.8 g)
Current - Output (Max) 14A
Series KTPS200 (200W)
Power (Watts) 189 W
No Load Power Consumption -
Region Utilized International
Cord Length 47.2" (1.20m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 13.5V
Mfr Kaga Electronics USA
Package Box
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC