KTR18EZPJ1R1
Rohm Semiconductor
Producto No:
KTR18EZPJ1R1
Fabricante:
Rohm Semiconductor
Paquete:
1206
Descripción:
RES SMD 1.1 OHM 5% 1/4W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.1 Ohms
Series KTR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W