KTR25JZPF5R10
Rohm Semiconductor
Producto No:
KTR25JZPF5R10
Fabricante:
Rohm Semiconductor
Paquete:
1210
Descripción:
RES SMD 5.1 OHM 1% 1/3W 1210
En stock : 3250
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings AEC-Q200
Resistance 5.1 Ohms
Series KTR
Power (Watts) 0.333W, 1/3W