KTR25JZPJ1R8
Rohm Semiconductor
Producto No:
KTR25JZPJ1R8
Descripción:
RES SMD 1.8 OHM 5% 1/3W 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.8 Ohms
Series KTR
Power (Watts) 0.333W, 1/3W