Hogar / Ceramic Capacitors / KTS101B335K55N0T00
minImg
KTS101B335K55N0T00
Chemi-Con
Producto No:
KTS101B335K55N0T00
Descripción:
CAP CER 3.3UF 100V X7R 2220
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Series NTS
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Thickness (Max) 0.118" (3.00mm)
Mfr Chemi-Con
Capacitance 3.3 µF