Hogar / Ceramic Capacitors / KTS250B476M76N0T00
minImg
KTS250B476M76N0T00
Chemi-Con
Producto No:
KTS250B476M76N0T00
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP CER 47UF 25V X7R 3025
En stock : 9134
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.295" L x 0.248" W (7.50mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series NTS
Package / Case 3025 (7563 Metric)
Thickness (Max) 0.157" (4.00mm)
Mfr Chemi-Con
Capacitance 47 µF