Hogar / Ceramic Capacitors / KTS251B334M32N0T00
minImg
KTS251B334M32N0T00
Chemi-Con
Producto No:
KTS251B334M32N0T00
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP CER 0.33UF 250V X7R 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series NTS
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.102" (2.60mm)
Mfr Chemi-Con
Capacitance 0.33 µF