Hogar / Ceramic Capacitors / KTS500B684M31N0T00
minImg
KTS500B684M31N0T00
Chemi-Con
Producto No:
KTS500B684M31N0T00
Descripción:
CAP CER 0.68UF 50V X7R 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series NTS
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Mfr Chemi-Con
Capacitance 0.68 µF