Hogar / Ceramic Capacitors / KTS500B685M43S0T00
minImg
KTS500B685M43S0T00
Chemi-Con
Producto No:
KTS500B685M43S0T00
Descripción:
CAP CER 6.8UF 50V X7R 1812
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series NTS
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Mfr Chemi-Con
Capacitance 6.8 µF