KUEP-11D15-12
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Producto No:
KUEP-11D15-12
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V
En stock : 570
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -45°C ~ 70°C
Switching Voltage 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 150 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 80 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series KUEP
Operate Time 15 ms
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC