KUHP-11D51-12
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Producto No:
KUHP-11D51-12
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 12V
En stock : 1212
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -45°C ~ 70°C
Switching Voltage 240VAC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 100 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 120 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series KUHP
Operate Time 20 ms
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC