KUHP-11D51-24
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Producto No:
KUHP-11D51-24
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 24V
En stock : 974
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -45°C ~ 70°C
Switching Voltage 240VAC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 51 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 472 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC