KUHP-1A51-240
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Producto No:
KUHP-1A51-240
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 240V
Guía del usuario
Operating Temperature -45°C ~ 45°C
Switching Voltage 240VAC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 12 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 7.2 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Coil Voltage 240VAC
Must Operate Voltage 204 VAC