KUP-11A11-120
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Producto No:
KUP-11A11-120
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 120V
En stock : 133
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -45°C ~ 55°C
Switching Voltage 240VAC - Max
Contact Rating (Current) 5 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 17.5 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 2.25 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series KUP
Operate Time 15 ms
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Contact Material Silver (Ag)
Coil Voltage 120VAC
Must Operate Voltage 102 VAC