KUP-11A25-120
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Producto No:
KUP-11A25-120
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 120V
En stock : 68
Guía del usuario
Operating Temperature -45°C ~ 55°C
Switching Voltage 240VAC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 17.5 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 2.25 kOhms
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 120VAC
Must Operate Voltage 102 VAC