KUP-11AT5-240
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Producto No:
KUP-11AT5-240
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 240V
En stock : 147
Guía del usuario
Operating Temperature -45°C ~ 55°C
Switching Voltage 240VAC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 8.8 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 9.11 kOhms
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 240VAC
Must Operate Voltage 204 VAC