KUP-14A55-120
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Producto No:
KUP-14A55-120
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 120V
En stock : 139
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -45°C ~ 45°C
Switching Voltage 240VAC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 24 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 1.7 kOhms
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 120VAC
Must Operate Voltage 102 VAC