KUP-14AT5-240
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Producto No:
KUP-14AT5-240
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 240V
Guía del usuario
Operating Temperature -45°C ~ 45°C
Switching Voltage 240VAC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 33.3 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 7.2 kOhms
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 240VAC
Must Operate Voltage 204 VAC