KUP93-14A11-24
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Producto No:
KUP93-14A11-24
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 5A 24V
Guía del usuario
Operating Temperature -45°C ~ 45°C
Switching Voltage 240VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 5 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 115 mA
Mounting Type Socketable
Product Status Obsolete
Must Release Voltage -
Contact Form 3PDT (3 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series KUP93
Operate Time 15 ms
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Contact Material Silver (Ag)
Coil Voltage 24VAC
Must Operate Voltage 20.4 VAC