KURFS-3008-POWC2
KF Control
Producto No:
KURFS-3008-POWC2
Fabricante:
KF Control
Descripción:
SENSOR PROX INDUCTIVE 12MM CYL
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 50°C
Ingress Protection -
Termination Style Cable Leads
Sensing Distance 0.472" (12mm)
Output Type PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator No Indicator
Series -
Package / Case Cylinder, Threaded - M18
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V