Hogar / Ceramic Capacitors / KVF101L154M32NLT00
minImg
KVF101L154M32NLT00
Chemi-Con
Producto No:
KVF101L154M32NLT00
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP CER 0.15UF 100V X8L 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X8L
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series KVF
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.102" (2.60mm)
Mfr Chemi-Con
Capacitance 0.15 µF