Hogar / Ceramic Capacitors / KVF101L155M55NLT00
minImg
KVF101L155M55NLT00
Chemi-Con
Producto No:
KVF101L155M55NLT00
Descripción:
CAP CER 1.5UF 100V X8L 2220
En stock : 962
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Series KVF
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1.5 µF