KVR-5R0V155-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
KVR-5R0V155-R
Descripción:
SUPERCAPACITOR COIN 5V 1.5F VRT
En stock : 697
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.807" (20.50mm)
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 5 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.752" Dia (19.10mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 30Ohm
Series KVR
Package / Case Axial, Can - Vertical
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 1.5 F