KW30-10P-1C(800)
Hirose Electric Co Ltd
Producto No:
KW30-10P-1C(800)
Descripción:
CONN PLUG HSG 10POS 1.00MM
En stock : 850
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Rows 1
Number of Positions 10
Color Black
Contact Type Female Socket
Row Spacing -
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Latch Holder
Product Status Active
Insulation Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Series KW30
Note Contacts Not Included
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.039" (1.00mm)