KX14-50K2D-RE
JAE Electronics
Producto No:
KX14-50K2D-RE
Fabricante:
JAE Electronics
Descripción:
CONN RCPT 50POS SMD GOLD
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series KX14
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.031" (0.80mm)
Connector Type Receptacle, Outer Shroud Contacts
Features Board Guide, Solder Retention
Mated Stacking Heights 4mm, 5mm, 6mm