KX15-160NLNL
JAE Electronics
Producto No:
KX15-160NLNL
Descripción:
CONN PLUG 160POS R/A SMD GOLD
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 160
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.226" (5.74mm)
Mounting Type Surface Mount, Right Angle
Product Status Obsolete
Series KX15
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.031" (0.80mm)