KY0901500000G
Amphenol Anytek
Producto No:
KY0901500000G
Fabricante:
Amphenol Anytek
Descripción:
TERM BLK 9POS SIDE ENTRY 5MM PCB
Guía del usuario
Wire Termination Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread M2.6
Contact Material - Plating Brass - Tin Plated
Positions Per Level 9
Screw Material - Plating Steel - Zinc Plated
Torque - Screw 0.34 Nm (3.0 Lb-In)
Housing Material Thermoplastic
Color Green
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 12-24 AWG
Number of Levels 1
Series KY
Voltage 300 V
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Clamp Material - Plating Steel, Stainless
Features Interlocking (Side)
Package Bulk
Current 15 A