KZE25VB182M12X30LL
Chemi-Con
Producto No:
KZE25VB182M12X30LL
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP ALUM 1800UF 20% 25V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.181" (30.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.974 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series KZE
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.29 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1800 µF
Package Bulk
Impedance 16 mOhms