STMicroelectronics
Producto No:
L200CH
Fabricante:
Paquete:
5-PENTAWATT
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC REG BUCK ADJ 2A 5PENTAWATT
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -25°C ~ 150°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 60V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 2A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | 36V |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 5-PENTAWATT |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | - |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | Pentawatt-5 (Horizontal, Bent and Staggered Leads) |
| Frequency - Switching | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.85V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | L200 |