STMicroelectronics
Producto No:
L4931CZ50-AP
Fabricante:
Paquete:
TO-92-3
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 5V 250MA TO92-3
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.931
$0.931
10
$0.8189
$8.189
25
$0.76874
$19.2185
100
$0.627475
$62.7475
250
$0.582844
$145.711
500
$0.496052
$248.026
1000
$0.396834
$396.834
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 1 mA |
| Voltage - Input (Max) | 20V |
| PSRR | 70dB ~ 55dB (120Hz ~ 10kHz) |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 250mA |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 6 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.8V @ 250mA |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Base Product Number | L4931 |