STMicroelectronics
Producto No:
L4938EPD13TR
Fabricante:
Paquete:
PowerSO-20
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR POS ADJ POWERSO20
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$5.814
$5.814
10
$5.2174
$52.174
25
$4.9324
$123.31
100
$4.274905
$427.4905
250
$4.055626
$1013.9065
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| PSRR | - |
| Voltage - Input (Max) | 28V |
| Output Type | Adjustable (Fixed) |
| Number of Regulators | 2 |
| Current - Output | 100mA, 400mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 5.1V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | PowerSO-20 |
| Control Features | Enable, Reset |
| Series | - |
| Package / Case | 20-SOIC (0.433", 11.00mm Width) Exposed Pad |
| Protection Features | Over Temperature |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 4.9V (5V) |
| Voltage Dropout (Max) | 0.4V @ 100mA, 0.6V @ 400mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | L4938 |