STMicroelectronics
Producto No:
L4959
Fabricante:
Paquete:
11-Multiwatt
Lote:
-
Descripción:
IC REG AUDIO 4OUT 11MULTIWATT
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Applications | Converter, Home Audio System |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 11-Multiwatt |
| Number of Outputs | 4 |
| Series | - |
| Package / Case | Multiwatt-11 (Vertical, Bent and Staggered Leads) |
| Voltage - Output | 5.6V, 8.6V, 12V |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Package | Tube |
| Voltage - Input | 15V ~ 30V |
| Base Product Number | L4959 |