STMicroelectronics
Producto No:
L4970A
Fabricante:
Paquete:
15-Multiwatt
Lote:
-
Descripción:
IC REG BUCK ADJ 10A 15MULTIWATT
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$16.378
$16.378
10
$15.0499
$150.499
25
$14.42594
$360.6485
100
$12.71062
$1271.062
250
$12.086736
$3021.684
500
$11.306957
$5653.4785
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 50V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 10A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | 40V |
| Product Status | Last Time Buy |
| Supplier Device Package | 15-Multiwatt |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 15V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | Multiwatt-15 (Vertical, Bent and Staggered Leads) |
| Frequency - Switching | 200kHz |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5.1V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | L4970 |