STMicroelectronics
Producto No:
L5991D013TR
Fabricante:
Paquete:
16-SO
Lote:
-
Descripción:
IC OFFLINE SWITCH MULT TOP 16SO
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
2500
$1.405762
$3514.405
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Topology | Boost, Flyback |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Breakdown | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-SO |
| Internal Switch(s) | No |
| Control Features | Frequency Control, Soft Start, Sync |
| Series | - |
| Fault Protection | Current Limiting, Over Voltage |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Frequency - Switching | Up to 1MHz |
| Voltage - Start Up | 15 V |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Duty Cycle | 93% |
| Output Isolation | Isolated |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 10V ~ 20V |
| Base Product Number | L5991 |